Aktualności

Najnowsze informacje

Patrycja Piętka "Opowiedzieć niepokój" WERNISAŻ

382703954 297408136380271 2586158358877145050 n

Już 10 listopada o godz. 18:30 widzimy się na wystawie artystki - Patrycji Piętki "Opowiedzieć niepokój" w OKP Wieży Ciśnień!

Tymczasem pozostawimy Państwa z wypowiedzią kuratorki wystawy Katarzyny Mierzwińskiej: "Pomiędzy snem a przebudzeniem rozciąga się niezmierzona przestrzeń.

W języku polskim określana jest jako „półsen”, po włosku - „dormiveglia”, zawieszenie pomiędzy dwiema pozornie wykluczającymi się stanami pozostawiające wiele możliwości interpretacji. Przestrzeń dzieląca dwa światy, rozciągająca się w niezmierzonym, surrealistycznym wymiarze zawsze zawieszona jest gdzieś pomiędzy. To zjawisko fascynuje Patrycję Piętkę, która często zwraca się ku wewnętrznemu kompasowi w swoich obrazach zatapiając intymne „wspomnienia” z ukrytego wymiaru półsnu. Te peregrynacje są punktem wyjścia i główną inspiracją do wystawy w przestrzeni kaliskiej wieży ciśnień, której charakterystyczny kształt góruje nad miastem. Miejsce to determinuje tematykę prac artystki, staje się symbolem żywiołu, niepokoju i napięcia, który w najnowszych obrazach ukazuje Patrycja Piętka. "

Zapraszamy do wzięcia udziału w wystawie!