78484791 3204602529556716 7323981728689684480 o

 

7 grudnia gościliśmy znakomite Piotr Domagała Trio, które dostarczyło słuchaczom nieziemskich, muzycznych doznań. Bardzo dziękujemy za wspaniały, pełen wrażeń wieczór!

Dziękujemy także Fabryce Wyrobów Runowych Runotex S.A. za kotary. 

Piotr Domagała Trio to muzyka gitarowa, pełna pasji i energii.
Wirtuozeria, błyskotliwe improwizacje i oryginalne kompozycje lidera tworzą świat muzyki inspirujący wyobraźnię słuchaczy.
Muzycy w dojrzały sposób eksperymentują w obrębie jazzowych doświadczeń z najróżniejszymi stylami muzyki.
W tyglu kulturowym współczesności folk słowiański przeżywa renesans w najróżniejszych formach,
jednak jazzowa propozycja Piotr Domagała Trio to niespotykana uczta dla uszu słuchaczy.
Nawet dla tych, którzy nie odnajdują przyjemności w słuchaniu muzyki ludowej.
Chociaż pobrzmiewa ona dalekim echem, to jednak bogactwo dźwięków w sposób charakterystyczny dla nowoczesnego świata otacza naszą świadomość.

Autorskie utwory Piotra Domagały oparte są na melodyce inspirowanej między innymi folklorem słowiańskim,
ale osadzone w niekonwencjonalnym podejściu do instrumentów, wykorzystującym potężne spektrum brzmień
oraz możliwości artykulacyjnych. Wybitni muzycy, jakimi są Piotr Domagała, Adam Kawończyk oraz Sławek Berny udowadniają,
że najprostsza muzyka gromadzi w sobie pokłady intensywności i energii, która wydobyta zachwyca słuchacza.
_______

PIOTR DOMAGAŁA

Gitarzysta jazzowy, kompozytor. Od ponad dekady tworzy oryginalne i wyjątkowe projekty muzyczne łącząc jazzową wirtuozerię gitarową z inspiracjami folklorem słowiańskim oraz muzyką współczesną. Gitarzysta swobodnie korzysta z całego bogactwa instrumentarium gitarowego, gra na gitarze elektrycznej, akustycznej, 12-strunowej. Posługuje się współczesną elektroniką gitarową oraz specjalnymi strojami i preparacjami instrumentów. W działalności muzycznej łączy wysoki poziom techniczny i warsztatowy z przystępnością swojej muzyki dla publiczności. Jego twórczość przekracza bariery stylistyczne, ale zachowuje szacunek i respekt wobec tradycji i historii muzyki. Na rynku ukazały się jego cztery autorskie płyty: In Time, Slavonic Tales, Pnącza, Chowańce.

ADAM KAWOŃCZYK

Jeden z czołowych trębaczy jazzowych. Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą, a podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie współpracował z wieloma muzykami i zespołami jazzowymi. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych.

SŁAWEK BERNY

Perkusista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Znany muzyk sesyjny. Uczestniczył w ponad 120 nagraniach i projektach muzycznych, m.in. z grupą Kroke, Grzegorzem Turnauem. Współpracował z takimi artystami, jak: Nigel Kennedy, Sting, Jerry Goodman, Jarosław Śmietana.