79487610 3234490073234628 3623750494175887360 oDnia 13 grudnia o godzinie 18:30 odbył się wernisaż wystawy ,,Impresje przestrzenne", której autorem jest młody artysta-malarz - Grzegorz Lazarek. Twórczość artysty ukazuje osobiste przemyślenia na temat otaczającego nas świata. Bogata symbolika ma doprowadzić do refleksji nad życiem, w którym należy dokonywać wielu wyborów, podejmować decyzje oraz rozwiązywać problemy.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania ekspozycji, która czynna będzie do końca grudnia. 

,,Pojęcie ,,sztuka" jest trudne do zdefiniowania, jeszcze trudniejsze do właściwego odbioru. Dzieje się tak, ponieważ jest to termin tak indywidualny jak sami twórcy, nacechowany rozmaitymi funkcjami: estetycznymi, społecznymi, terapeutycznymi, które prawidłowo zinterpretowane decydują o jakości i wartości dzieła. Prace definiują charakter autora, jego postrzeganie świata, zmaganie się z trudnościami, uwypuklają ideały, dookreślają go. Takie są obrazy Grzegorza Lazarka. Jest to twórca poszukujący, kreujący swój świat, pełen kolorów i drgającej kreski. Jego prace dają wrażenie ruchu, ulotności, pędu. Są malowane dynamicznie, szkicowo, jakby autor miał jedynie chwilę na utrwalenie swojego pomysłu. W pracach często występują elementy baśniowe łączone z pejzażem, barwy przenikają się wzajemnie, wirując na obrazie. Jeśli więc chcemy naprawdę poznać prawdziwego Grzegorza Lazarka, to zachęcam do zatrzymania się nad jego obrazami nieco dłużej."

KATARZYNA MANIEWSKA


„Celem wystawy jest przedstawienie osobistych przemyśleń autora na temat otaczającego nas świata, który jest pełen niespodzianek. Bogata symbolika ma doprowadzić do refleksji nad życiem, w którym należy dokonywać wielu wyborów, podejmować decyzje oraz rozwiązywać problemy. Prezentowana twórczość ma skłonić widza do przemyśleń odnośnie przemijającego czasu, walki o marzenia, wyrażania swoich emocji oraz tęsknoty za tym co odkryte i zakryte, a także szans danych nam przez życie, które możemy rozpatrywać według własnych reguł i wartości.”
____

GRZEGORZ LAZAREK

Urodził się 14 lipca 1993 r. w Kaliszu.
Tworzy amatorsko od 2015 roku. Swoją przygodę z twórczością rozpoczął od wykonywania ołówkowych portretów, a w 2016 roku tworzył większość prac suchymi pastelami. Od 2017 roku pobierał lekcje malarstwa u dr Elżbiety Szwarc-Jarosik. Tematem jego obrazów są głównie pejzaże przyrodnicze, miejskie, portrety i kwiaty. Brał udział w 9. edycji Galerii Bezdomna oraz wystawie zbiorowej pt. „Inne Historie” w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.


Ekspozycja czynna od 13 grudnia do 31 grudnia 2019.