Aktualności

konkurs 16x9

 

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego w Kaliszu organizuje konkurs plastyczny „Kalisz zaklęty w fortepianie”. Jest to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Roku Rodziny Fibigerów.

Tematem przewodnim konkursu jest „Historia rodziny Fibigerów w kontekście tradycji muzycznych Kalisza – muzyka jako język wielokulturowy i wielopokoleniowy”. Konkurs przeznaczony jest dla  uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Prace konkursowe mają być formami plastycznymi (max. rozmiar 100 x 70 cm) wykonanymi za pomocą dowolnej techniki (np. malarstwo, rysunek, kolaż itp.) na płaskiej powierzchni (np. karton, płótno itp.). Reprodukcję pracy konkursowej (zdjęcie pracy dobrej jakości – od1024 x 768 pikseli, jakość 300 dpi) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 19.09.2021.Dostarczenie wybranych prac fizycznych musi nastąpić do 02.10.2021 r. do Akceleratora Kultury przy ul. Nowy Świat 2a, Kalisz.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu wernisażu 22.10.2021 r. Prace zakwalifikowane do oceny konkursowej zostaną opublikowane w wybranych wiatach przystankowych na terenie Kalisza, natomiast nagrodzone prace zostaną wyeksponowane podczas wystawy
w kaliskim Ratuszu.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w Regulaminie konkursu. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Regulamin_konkursu_KALISZ_ZAKLĘTY_W_FORTEPIANIE.pdf

Załącznik_nr1.doc

Załącznik_nr2.doc

Załącznik_nr3.doc

fb wyd WO26

 

Szanowni Państwo!

Napływają do nas Wasze wspaniałe zdjęcia, jednak często otrzymujemy zwrotne informacje, że trochę brakuje Wam czasu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przedłużyć termin zgłaszania prac na konkurs „W obiektywie 2020” do 31 maja 2021r. Mamy nadzieję, że ten dodatkowy czas zmotywuje tych, którzy jeszcze nie do końca się zdecydowali, czy wziąć udział w konkursie oraz osoby, które obawiały się, że nie zdążą wysłać do nas swoich prac.

Czekamy na Państwa fotografie i oczywiście życzymy powodzenia!

Shpychak Logo 3

 

 

Mamy logo dla Akceleratora Kultury! Przedstawiamy zwycięski projekt!

 

Jury w składzie: prof. UAM dr hab. Maciej Guźniczak, prof. Andrzej Szarek i mgr Tomasz Wolff, w konkursie na logo Akceleratora Kultury wybrało projekt autorstwa Pani Marii Shpychak.

„W zwycięskim projekcie doceniliśmy precyzję wykonania, minimalizm formy, dużą kulturę graficzną oraz typografię. Urzekła nas dynamika, energia, a zarazem równowaga bardzo dobrze zakomponowanego znaku graficznego.

Mamy nadzieję, że projekt Pani Marii Shpychak będzie godną wizytówką i katalizatorem działań dla Akceleratora Kultury – nowego miejsca na kulturalnej mapie Kalisza.”

 

Gratulujemy Pani Marii Shpychak!

Grafika Mural Fibiger

 

Ośrodek Kultury Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu zaprasza do wzięcia udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie na  projekt i wykonanie muralu z okazji obchodów Roku Rodziny Fibigerów.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie zamieszkałe w Polsce lub za granicą oraz zespoły autorskie. Tematyka malowidła ma stanowić odniesienie do działalności rodziny Fibigerów i jej wkładu w rozwój przemysłu fortepianowego Kalisza, muzyki jako języka wielokulturowego i wielopokoleniowego.

Zgłoszenia zawierające projekt muralu oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać do 15 czerwca 2021 r. wyłącznie drogą mailową  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  wpisując w tytule wiadomości: „Mural rodziny Fibigerów”.

 

 

REGULAMIN_KONKURSU_2021_MURAL.docx

Karta_zgłoszenia.docx

Wymiary_ściany.pdf

Dzien mamy warsztaty

 

Zapraszamy dzieci  w wieku od 7 do 12 lat do udziału w warsztatach artystyczno-graficznych „Laurki na Dzień Mamy”. Kartki będą wykonane przy pomocy odcisków roślin. Jest to jedna z metod wspaniałej metody graficznej druku wypukłego, zwaną kolografią, pozwalająca na łatwe stworzenie pięknych kompozycji i obrazów, więc poradzi sobie z tym każdy. Tym bardziej, że zajęcie poprowadzi absolwentka Lwowskiej Akademii Drukarstwa i studentka studiów magisterskich na WPA UAM Yaroslava Holysh, mająca doświadczenie w tej dziedzinie sztuki. Prowadząca opowie i pokaże czym jest kolografia i pomoże każdemu stworzyć niepowtarzalny prezent dla mamy.

Koszt warsztatów: 15 zł za osobę.
- materiały są wliczone  w cenę zajęć
- wykonaną pracę zabiera się ze sobą do domu

Warsztaty odbędą się 25.05.2021r. o godzinie 17:00.
Czas trwania: około 2 godzin.
Miejsce: Akcelerator Kultury (ul Nowy Świat 2a, Kalisz)

Ilość miejsc jest ograniczona do 10 osób ze względu na zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Prosimy zgłaszać się pod numer 62 766 43 40, czy pisać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie wiadomości prosimy wpisać:  „Warsztaty na Dzień Mamy”)

NEWSLETTER


Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.
Będziemy Państwa maksymalnie dwa razy w tygodniu informować o ciekawych wydarzeniach lub nowościach w sklepie

Menu

Kontakt

OKP Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego
ul. Górnośląska 66A
62-800 Kalisz

tel. 62 766 43 40
tel. kom. 516 42 49 42

www.wiezacisnien.kalisz.pl

Akcelerator Kultury
ul. Nowy Świat 2A
62-800 Kalisz

tel. 62 751 90 99


www.akceleratorkultury.pl

Go to top