26 edycja konkursu fotograficznego „W obiektywie 2020”

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu zaprasza wszystkie osoby fotografujące powyżej 16. roku życia do wzięcia udziału w 26. edycji konkursu fotograficznego „W obiektywie 2020”. Szczególnie, że konkurs przewidziany jest dla amatorów oraz profesjonalistów, a udział jest bezpłatny!

W tegorocznej edycji, oprócz nagród I, II, III stopnia i trzech wyróżnień, przewidziane są nagrody dodatkowe: Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza za najlepsze zdjęcie natury, Nagroda im. Benedykta Jerzego Dorysa za najlepszy portret i Nagroda Dziekana WPA w Kaliszu Filia UAM w Poznaniu.

W tym roku zmianie uległy także zasady dotyczące wystawy pokonkursowej. Oprócz prac nagrodzonych, na ekspozycji zostanie zaprezentowanych 20 najlepszych fotografii wybranych spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu, a imiona i nazwiska autorów tych fotografii zostaną umieszczone w katalogu pokonkursowym.

Wszystkie szczegóły dotyczące udziału w konkursie, wysokości nagród i terminach można znaleźć w regulaminie konkursu, w którym wprowadzono dodatkowe zapisy, w związku z tym prosimy o zapoznaniu się z warunkami przyjęcia prac do konkursu ze szczególną uwagą.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

plakat_artykul.jpg

SKŁAD JURORSKI

Skład jurorski 26. edycji konkursu „W obiektywie” został zmieniony niemal całkowicie w porównaniu do wcześniejszych edycji. Z przyjemnością informujemy, że przewodniczącą jury została Pani dr Agnieszka Olszewska – wieloletnia dyrektor festiwalu fotografii w Krakowie „KRAKOW PHOTOMONTH”, obecnie pracująca w Muzeum Fotografii w Krakowie (MuFo). Do składu jurorskiego w tym roku dołączyła również świetna fotografka Pani Jolanta Chowańska – absolwentka Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, dwukrotna laureatka pierwszego miejsca w konkursie fotografii „W obiektywie”, prezes Stowarzyszenia Fotograficznego Poza Kadrem w Kaliszu w latach 2010-2018. W składzie jurorskim pozostał Pan prof. dr hab. Zbigniew Wichłacz – operator obrazu filmowego, członek Okręgu Warszawskiego ZPAF od 2008 r., wiceprezes Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmowego „Ars Visa”, członek Związku Fotografików Polskich, członek Stowarzyszenia Twórców Obrazu Fabularnego (PSC), członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis w 2018 roku.

Załączniki do pobrania

Załącznik nr 1

Regulamin konkursu

Pobierz załącznik

Załącznik nr 2

Karta zgłoszenia

Pobierz załącznik

NEWSLETTER


Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.
Będziemy Państwa maksymalnie dwa razy w tygodniu informować o ciekawych wydarzeniach lub nowościach w sklepie

Menu

Kontakt

OKP Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego
ul. Górnośląska 66A
62-800 Kalisz

tel. 62 766 43 40
tel. kom. 516 42 49 42

www.wiezacisnien.kalisz.pl

Akcelerator Kultury
ul. Nowy Świat 2A
62-800 Kalisz

tel. 62 751 90 99


www.akceleratorkultury.pl

Go to top