Aktualności

Najnowsze informacje

Ciśnienie na muzykę - Burzany&Cannon

Ciśnienie na muzykę - Burzany&Cannon

Szykujemy kolejną propozycję muzyczną!
W ramach Ciśnienia na muzykę 17 lutego o godz. 19:00 posłuchamy aż dwóch twórców muzyki elektronicznej: Ilony Dobiszewskiej (Burzany) i Patryka Cannona.

Patryk Cannon

Wywodzący się z niezależnej sceny punkowej (La Aferra, Noisesession) obecnie tworzy i wydaje muzykę elektroniczną.” Interesuje mnie rytm, puls, brzmienie, tekstura dźwięku. Mniejszą wagę przykładam do aranżacji. Lubię improwizację, minimalizm i ścianę dźwięku.” Tworzy muzykę transową, pełną repetycji, ale też punkowego brudu, szumu. Poszukuje balansu między delikatnymi melodiami a ostrym hałasem. Jego twórczość ciągle ewoluuje, a inspiracji szuka w swoim najbliższym otoczeniu, nierzadko wykorzystując organiczne dźwięki.

Ilona Dobiszewska

“Muzyka mając w sobie coś narkotycznego, ale zarazem bezpiecznego odbierała lęki i niepokoje. To tak jakby zrozumieć, że jest rytmem świata, do którego chcesz już tańczyć do końca. To ona poruszała we mnie struny bez fałszywego wstydu i doprowadziła do momentu utraty oporu oraz potrzeby eksperymentowania z instrumentami analogowymi, głosem. Odnalazłam metrum złożone i wyjście poza schemat okazało się kolejnym odkryciem i furtką do poszukiwań i bogactwa fakturalnego w samplach oraz składowych harmonicznych w instrumentach analogowych.”

Bilety dostępne są stacjonarnie:
OKP Wieża Ciśnień (Górnośląska 66a), Akcelerator Kultury (Nowy Świat 2a)
Normalny - 20 zł/os.
Ulgowy - 10 zł/os.

Miejsce: Akcelerator Kultury, Nowy Świat 2a, Kalisz

Date

19 styczeń 2024

Tags

Ciśnienie na muzykę