Aktualności

Najnowsze informacje

"TOKIMONO/KATA ASAMBLAŻE/OBIEKTY" Elżbieta Banecka

W marzec wchodzimy nową wystawą! "TOKIMONO/KATA ASAMBLAŻE/OBIEKTY" to kolekcja prac artystki sztuk wizualnych, malarki, graficzki warsztatowej i projektowej oraz autorki instalacji Elżbiety Baneckiej, ekspozycję otworzymy dla Was w piątek 1 marca o godz. 18:30.

TOKIMONO / KATA ASAMBLAŻE / OBIEKTY to wystawa przedstawiająca różnorodne kompozycje graficzne pełne nowatorskich rozwiązań kompozycyjnych, fakturalnych, typograficznych i warsztatowych, utrzymane w gamie szarości przez czerń po intensywne czerwienie.

Świat graficzny profesor Baneckiej staje się miejscem artystycznych eksperymentów, gdzie minimalistyczna forma spotyka się z mistrzostwem warsztatu. Jednocześnie jest to świat harmonii i refleksji, który skłania odbiorcę do zatrzymania się i kontemplacji.

Inspirując się japońską sztuką i estetyką, od 2014 roku artystka odwołuje się do różnych aspektów japońskiej kultury, takich jak formy, kompozycje, kategorie pojęć czy symbolika kimona.

Jej prace, zarówno dwu- jak i trójwymiarowe, są zróżnicowane pod względem skali, faktury i koloru. Seria "Tokimono" (2017-2021) to jedno z najbardziej widocznych odzwierciedleń jej inspiracji japońską kulturą, gdzie motyw kimona odgrywa kluczową rolę, zarówno w sposób dosłowny, jak i abstrakcyjny. - mówi kuratorka wystawy Anna Michalak Bartosz

ZAPRASZAMY

Date

15 luty 2024

Tags

Wystawy