Aktualności

Najnowsze informacje

WERNISAŻ Agata di Masternak

WERNISAŻ Agata di Masternak

Save the date! 7 czerwca o godz. 18:30 zapraszamy do Galerii Wieża Ciśnień na wystawę "Luminacje" Agaty di Masternak.
 
Ekspozycja koncentruje się na interakcjach światła i barwy. Zjawisko luminancji decyduje o ilości wysyłanego przez powierzchnię światła, odbitego, bądź stanowiącego źródło w samej swej materii. W odniesieniu do wystawy - czystego niezmąconego przepływu energii, autentycznego zapisu doświadczeń artystki. Relacji chwil ulotnych, które jak mgnienia oka pojawiają się na dziełach. Świetlistość ma tutaj znaczenie metaforyczne, prace promieniują energią, niosą przesłanie, stanowią relację osobistej i emocjonalnej podróży. Ukazują moc sztuki do przekraczania codzienności i dotykania czegoś większego, czegoś, co jest poza naszym bezpośrednim zasięgiem. Są w końcu świadectwem uczuć towarzyszących doświadczeniom na granicy życia i śmierci.
Co zobaczysz?
Emocjonalne i osobiste prace.
Animacje, kolaże i dzieła na tkaninie.
Otrzymasz pamiątkowe pocztówki z pracami artystki.
Agata di Masternak to współczesna polska artystka mieszkająca w Londynie. Jej prace były eksponowane w licznych galeriach, takich jak Zabludowicz Collection, Burgh House & Hampstead, TriBeCa New York Gallery, Sunny Art Gallery w Londynie oraz w The Old Truman Brewery. Agata została także przedstawiona w artykułach dla ArtPlugged, Boomer, magazynu Al-Thiba, gazety Rzeczpospolita, Wysokie Obcasy, Business Doc Centre, Magazyn Kino oraz wielu innych publikacji.
Agata ukonczyła Warszawska ASP i Central Saint Martins College w Londynie.
Agata jest artystką multimedialną działająca w dziedzinie malarstwa, rzeźby, animacji i instalacji. Jej sztuka odnosi się do tematów tożsamości, spirytualizmu i transformacji.
Sztuka Agaty bada zagadnienia aż po same granice między życiem a śmiercią i odzwierciedla transcendentny akt przekraczania granicy dusz żyjących w ciele. Wywodzi się bezpośrednio z doświadczenia.
"Luminacje" 7.06 - 28.06

Date

29 maj 2024

Tags

Wystawy