DYPLOMY 2015 - wystawa grafiki warsztatowej absolwentów studiów licencjackich i magisterskich Wydzialu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu

 

 

Proces artystyczno-dydaktyczny, podczas którego adepci sztuk plastycznych, podejmują twórcze wyzwania sprawia, że indywidualnie rozpatrywany i realizowany w pracowni program, staje się udziałem wspólnie doświadczanej przygody. Możliwość obserwacji, krystalizowania się idei, postaw twórczych i w rezultacie dokonań warsztatowych studentów zazwyczaj sprawia nauczycielowi akademickiemu ogromną przyjemność. Tym większą, kiedy dotyczy studentów, którzy wybrali Pracownię Grafiki Warsztatowej jako pracownię dyplomową, tym samym wychodząc naprzeciw potrzebie kreacji z wykorzystaniem medium, przypisanego tej dyscyplinie sztuki. Sztuka graficzna ? poprzez oryginalnie powielany obraz, każdorazowo daje sposobność przedstawienia zawartej w nim informacji w sposób indywidualny, choćby w niuansach, zawsze odmienny od pozostałych druków. Fakt ten w wizualnym dyskursie z publicznością daje jej możliwość równoległego zaistnienia w wielu przestrzeniach. Jednym z takich miejsc jest również ludzka pamięć. W mojej jest zarezerwowane miejsce na kolekcję grafik i osobowości z rocznika 2015.

Fragment tekstu pochodzącego z towarzyszącego wystawie katalogu autorstwa kierownika Pracowni Grafiki dr hab. Macieja Guźniczaka.

 

Wernisaż wystawy: 17 lipca 2015 r., godz. 18.

 

..............................