Zemsta Czerwonych Bucików

Zemsta facebook ad wydarzenie

Zemsta Czerwonych Bucików

Wyobraź sobie, co się może wydarzyć, gdy przez całe życie prześladuje cię jedna piosenka. Śni ci się każdej nocy i nie możesz się od niej uwolnić. Takie koszmary przeżywa bohater monodramu ?Zemsta Czerwonych Bucików?, na który zapraszamy do Akceleratora Kultury, w ramach cyklu ?Ciśnienie na poezję?.

W rolę Dymitiontka - upadłej dziecięcej gwiazdy, która przed laty cieszyła się ogromną popularnością wcielił się Janusz Stolarski, znany publiczności Wieży Ciśnień z monodramu ?Ecce homo?. Aktorze swobodą, dowcipem i ironią przez godzinę opowiada nam historię artysty pracującego w amerykański show biznesie muzyka, którego

sława minęła wraz z dzieciństwem pozostawiając po sobie jedynie wspomnienie i klątwę czerwonych bucików, od której próbuje się uwolnić każdej nocy. Janusz Stolarski w roli Dymitriątka potwierdza raz jeszcze swoją klasę. Potrafi wspaniale opanować publiczność, wydobyć z niej oczekiwane reakcje, pokazując swój talent aktorski w całej krasie ? bawi nas i wzrusza.

Wydarzenie:

Ciśnienie na poezję ? monodram Janusza Stolarskiego ?Zemsta Czerwonych Bucików?

Termin: 6 czerwca 2022 r. (poniedziałek), godz. 19:00 Miejsce: Akcelerator Kultury (ul. Nowy Świat 2a, Kalisz)

Bilety: 25 zł normalny / 20 zł ulgowy do nabycia w OKP Wieża Ciśnień, Akceleratorze Kultury oraz na stronie Biletomat .pl?

https://www.biletomat.pl/teatry/zemsta-czerwonych-bucikow-kalisz-11411/

Autorem oryginalnego tekstu jest Philips Dimitri Galas ? dramaturg, aktor, artysta cyrkowy i plastyk, był twórcą nowej formy scenicznej, którą sam nazwał ?Avant-Vaudeville?. Wyrosła ona z jego własnych doświadczeń nabytych podczas pracy w europejskich i amerykańskich teatrach, cyrkach i kabaretach. Przykładem tej formy jest monodram ?Zemsta Czerwonych Bucików?, który przyniósł autorowi znaczące wyróżnienia (m.in. Weekly Theatre Award, oraz Hollywood Drama ? Logue Award). Został on przetłumaczony przez Sławomira Michała Chwastowskiego specjalnie dla Janusza Stolarskiego. Jest to dramat muzyczny, choć nie powstał do niego żaden zapis nutowy. W utworze muzyką jest sam aktor, wypowiadany przez niego tekst i wykonywane czynności. Polska prapremiera ?Zemsty Czerwonych Bucików? (Teatr Polski w Poznaniu, 10.02.1995r.) była pierwszą prezentacją dzieła Galasa poza kontynentem amerykańskim. Zemsta Czerwonych Bucików Philip Dimitri Galas