Zaproszenie na wernisaż Ariel Zaremby "Festina Lente"

1920x1080

Serdecznie zapraszamy na otwarcie sezonu wystaw w Galerii'83, który rozpoczyna wystawa "Festina Lente" Ariel Zaremby. Zapraszamy na wernisaż 1 lipca o godz. 18:30.

A oto parę słów o Ariel Zarembie:
Jestem grafikiem i ilustratorem z Ukrainy. Urodziłam się w obwodzie Zakarpackim, przez długi czas mieszkałam we Lwowie. Studiowałam grafikę warsztatową. Ukończyłam studia magisterskie w Akademii Drukarstwa we Lwowie oraz na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadziłam się do Polski 4 lata temu, obecnie mieszkam w Kaliszu.
Pracuję jako grafik komputerowy, a w wolnym czasie tworzę dzieła graficzne. Zajmuję się bardzo różnymi rzeczami ? od malowania murali do ilustrowania książek.
Zostawiłam rodzinę na Ukrainie i ze względu na sytuację polityczną nie mogę do nich wrócić.
Seria prac pod tytułem "Spiesz powoli" to projekty wykonane techniką grafiki klasycznej. Często z bajkową fabułą na temat relacji człowieka z naturą oraz ze światem. Te prace nie noszą w sobie żadnego kontekstu politycznego; jako uczeń klasycznej szkoły artystycznej wierzę, że sztuka powinna dawać ludziom piękno, spokój i radość. Chciałabym, aby moje prace pomogły widzom zanurzyć się w świat baśni i pozwoliły zapomnieć o troskach codziennego życia.