Ciśnienie na muzykę - koncert Acoustic Guitar Duo - Piotr Domagał i Martin Wesely

AGD Domagala 16X9

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Ciśnienia na muzykę. Będzie to gratka dla miłośników gitarowego brzmienia. Akustyczny koncert zagrają dla Was Martin Wesely i Piotr Domagała.

Bilety w cenie 25 zł normalny i 20 zł ulgowy są do nabycia w Wieży Ciśnień, Akceleratorze Kultury oraz na biletomat.pl.

Duet Martin Wesely i Piotr Domagała to połączenie gitary klasycznej i jazzowej. Europejski projekt zrodzony z chęci odkrywania nowych horyzontów muzycznych. Umiejętnie łączy piękno gitarowej muzyki klasycznej z energią świata jazzu, folku i flamenco. W oryginalnych utworach można usłyszeć wpływy ludyczne z ojczyzn obu muzyków oraz innych krain europejskich, zwłaszcza gitarowej Andaluzji.

Zespół tworzą znakomici i uznani wirtuozi gitary. Martin Wesely jest mistrzem gitary klasycznej, absolwentem wiedeńskiego konserwatorium, uczniem Alberto Ponce`a. Koncertuje na najważniejszych europejskich scenach. Piotr Domagała, ceniony wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej, kompozytor znany z wielu oryginalnych projektów muzycznych. W dorobku koncertowym ma m.in. występ na scenie NOSRP z samym Patem Methenym.

Artyści prezentują autorski program. Kompozycje podkreślają piękno gitary wydobywając bogactwo brzmień i niesamowitą energię jaką daje tylko ten instrument.

Wybierz się na wyprawę w świat współczesnej muzyki gitarowej.